Praca za granicą

Praca w Szwajcarii

Szwajcaria, choć nie ma określonej płacy minimalnej, oferuje jedne z najwyższych wynagrodzeń na świecie, a także wysoką kulturę pracy. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka zatrudnienia w tym kraju – szczególnie że jest to ułatwione dla niemal wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Pracownicy, którzy chcą wyjechać do pracy do Szwajcarii, mogą liczyć na zarobki od 30 do 45 franków szwajcarskich brutto na godzinę. Wymagana jest jedynie podstawowa znajomość języka niemieckiego lub francuskiego, które są dwoma z języków urzędowych oraz otrzymanie wizy pracowniczej.

Szczególnie poszukiwani są monterzy rusztowań, mechanicy maszyn przemysłowych CNC, dekarze, hydraulicy, cieśle konstrukcyjni, pracownicy robót drogowych, ale również ogrodnicy, kucharze oraz pokojówki. W zależności od miejsca pracy oferowane są kontrakty na określony czas. W branży hotelarskiej pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Dlatego jeśli jesteś gotowy na podpisanie kilku- lub kilkunastomiesięcznego kontraktu i znasz język niemiecki (lub francuski) w stopniu komunikatywnym, sprawdź nasze ogłoszenia o pracę w Szwajcarii.

Praca w Niemczech i Austrii

Zarówno w Austrii, jak i w Niemczech można liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Płaca minimalna u naszych zachodnich sąsiadów to niecałe 1600 euro brutto miesięcznie, jednak w ofertach pracy dostępnych w naszej agencji wynagrodzenia wynoszą zazwyczaj w granicach 2200-3000 euro na rękę.Najwięcej mogą zarobić lekarze – nawet 250 000 euro rocznie. Warto również dodać, że pracodawcy często zapewniają zakwaterowanie za darmo lub za niewielką opłatą oraz dietę, która umożliwia pokrycie m.in. kosztów dojazdu. Dodatkowo forma zatrudnienia to umowa o pracę – dlatego nic dziwnego, że Austria i Niemcy są jednymi z najczęściej wybieranych kierunków podczas poszukiwań pracy za granicą.

Jedynym minusem może być konieczność podstawowej lub komunikatywnej znajomości języka niemieckiego – jest to warunek konieczny w przypadku większości ogłoszeń. Jeśli jednak znasz ten język, zgłoś się do nas lub sprawdź, jakie oferty pracy w Niemczech lub Austrii możemy Ci zaproponować! Poszukujemy przede wszystkim pracowników budowlanych, ale również operatorów, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów medycznych, a także mechaników samochodowych, kierowców oraz kucharzy.

Praca w Skandynawii

Skandynawia to nie tylko Norwegia i Szwecja. Agencja pośrednictwa pracy EastGate poszukuje również pracowników dla firm duńskich, fińskich oraz islandzkich. Podobnie jak w przypadku pracy w Niemczech, w Skandynawii można liczyć na wysokie zarobki. To, co wyróżnia te kraje to także pełne świadczenia socjalne – w zależności od oferty i miejsca zatrudnienia pracownik może liczyć na zakwaterowanie, odzież roboczą, a nawet służbowy samochód. Nie jest wymagana znajomość języka kraju, do którego się wyjeżdża: zazwyczaj wystarczy komunikatywny język angielski.

Do firm skandynawskich szczególnie poszukiwani są hydraulicy, malarze, murarze, elektrycy, dekarze, monterzy, stolarze i inni pracownicy produkcyjni oraz budowlani. W zależności od oferty mogą być wymagane odpowiednie uprawnienia i/lub określone doświadczenie na danym stanowisku. Do szwedzkich, norweskich i duńskich placówek ochrony zdrowia poszukiwani są również lekarze, którzy znają dobrze język angielski – na miejscu mogą oni liczyć na kursy językowe w całości opłacane przez pracodawcę, pomoc w autoryzacji zawodu oraz przy zakwaterowaniu i podróży.

Praca w Holandii i Belgii

Podobnie jak w innych państwach, tak i w Holandii oraz Belgii szczególnie ceni się polskich medyków. Mogą oni liczyć na atrakcyjne zarobki, autoryzację zawodu, pomoc przy zakwaterowaniu i podróży, a także darmowe kursy językowe. Równie cenieni i poszukiwani są również specjaliści z branży budowlanej: dekarze, elektrycy, monterzy izolacji, okien i rusztowań. Pracę w krajach Beneluxu bez problemu znajdą także magazynierzy, operatorzy CNC i wózków widłowych, mechanicy, hydraulicy, stolarze, lakiernicy, kamieniarze i spawacze.

Nie należy jednak zapominać o prężnie działającej branży produkcyjnej, związanej z dumą Holandii: tulipanami. Poszukiwani są zarówno pracownicy do sortowania cebulek, jak i zbioru kwiatów oraz układania bukietów. Potrzebni są także magazynierzy do kompletowania oraz pakowania roślin do wysyłki – jedynym wymaganiem jest w tym przypadku komunikatywna znajomość języka angielskiego. Wśród ofert z branży produkcyjnej znajduje się również wiele ciekawych propozycji związanych z branżą spożywczą, m.in. produkcją sałatek i soków, sortowaniem i pakowaniem owoców, piekarnictwem, cukiernictwem i innymi działami produkcji żywności.

Praca w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Choć Wielka Brytania nie znajduje się już w Unii Europejskiej, pracodawcy z Anglii wciąż poszukują pracowników zza granicy – szczególnie do placówek ochrony zdrowia. Poszukiwani są jednak nie tylko lekarze, ale również asystenci opieki zdrowotnej, opiekunowie seniorów, a także lekarze weterynarii. Wszyscy mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, w wysokości od 400 do 800 funtów za tydzień pracy. W przypadku lekarzy możliwa jest również praca tymczasowa, np. jeden dyżur w ciągu miesiąca, dodatkowo w polskiej klinice i głównie z polskojęzycznymi pacjentami. Warto jednak pamiętać, że wymagana jest przynajmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Pracownicy fizyczni i specjaliści (elektrycy, hydraulicy, spawacze), którzy szukają pracy za granicą, mogą być natomiast zainteresowani ofertami pracy w Dublinie – stolicy Irlandii. Uzyskanie pracy w tym kraju jest bowiem łatwiejsze ze względu na członkostwo kraju w Unii Europejskiej – nie są wymagane żadne dodatkowe pozwolenia. Niemniej, niezależnie od tego, w jakim kraju szukasz pracy, pamiętaj, że nasza agencja pracy pomoże Ci w dopełnieniu wszelkich formalności.

Praca we Francji

Francja otworzyła rynek pracy dla pracowników z Polski w 2008 roku. Od tamtej pory legalne zatrudnienie w krainie wina znalazły setki tysięcy pracowników. Zarówno tymczasowo, (głównie przy zbiorach winogron), jak i na stałe. W przypadku chęci pracy na stałe wymagana jest jednak znajomość języka francuskiego, szczególnie na stanowiskach specjalistycznych, związanych z ochroną zdrowia, hotelarstwem lub branżą budowlaną. Niemniej wielu pracodawców zapewnia kursy językowe – tak jest w przypadku oferowanych w naszej agencji posad na stanowiskach lekarza lub fizjoterapeuty.Ważniejsze są w tym przypadku posiadane kompetencje i umiejętności niż znajomość języka, dlatego zachęcamy do kontaktu również osoby, które nie mówią po francusku.

To, co warto wiedzieć o rynku pracy nad Sekwaną to fakt, że ogólny tygodniowy czas pracy wynosi od 35 do 39 godzin (w zależności od branży – dłuższy jest m.in. w firmach produkcyjnych i na budowach). Dodatkowo w ciągu roku można skorzystać z 30 dni urlopu, a płaca minimalna wynosi niemal 1700 euro brutto miesięcznie. To sprawia, że Francja jest atrakcyjnym kierunkiem dla wszystkich, którzy szukają pracy za granicą naszego kraju.